öğrenci mi veli mi yoksa öğretmen mi?

Bir bahçıvandır öğretmen.Nasıl ki her çiçeği aynı sıklıkla sulayamazsınız öğrencileri de aynı şekilde eğitmeye kalkarsanız sonuç çiçeğin solması gibi olur.Ama birşey itiraf edeyim mi?Bahçıvan için bir şans var çiçeği kurtarmaya ama bir öğretmen için bu şans yok.giden gidiyor…ve bedelini bir toplum ödüyor.
(Moralim çok bozuk arkadaşlar.Ben de öğretmenim ve yiğenim Betül’e çok üzüldüm.Çünkü o başarılı bir öğrenci.Karnesinde 1 tane 1’i var.o de görsel sanatlar dersi.Betül döküman götürmese,etkinlik yapmasa hakkıdır alsın.Ama idari nöbetçi olduğu gün öğretmeni not veriyor.ve gelmedi diye tek notla karneye 1 düşüyor.Bu arkadaşın galiba performans,ders içi performans ve ürün dosyasından ayrı ayrı not verileceğinden haberi yok.Ama ben usulüne uygun hatırlatmayı düşünüyorum.Çünkü SBS de okul puanı çok etkili.Lütfen arkadaşlar!Kaleminizden akan mürekkebin nelere sebep olabileceğini düşünün.

Çocuklarımızın odasında olması ders çalışıyor demek değildir.Lütfen günde 1 saatinizi çocuğunuza ayırın.Tabiki ödevini siz yapmayın.Yoksa sizsiz ders çalışmamaya başlar ve ciddi problemlere sebep olabilir. Sadece varlığınızla onu takip edin.

öğrencilerimiz…yani bizim çiçeklerimiz…biraz daha ilgili olsalar ve derse hazırlıklı gelseler isteseler de derste uyuyamayacaklar.hedefini seçmiş biri için en kötü ihtimal 1dir.Ama hedefini belirlemeyenin 1i bile kazanma ihtimali yoktur.böyle bir kişiye de ‘bak millet 12’yi vuruyor’ derseniz alacağınız cevap ‘İYİ DE BANANE’ olacaktır.önce hedef,sonra gayret ve tekrar,sonunda başarı….
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: