Bilgisayarınıza yazı (font) çeşitleri indirin

Güzellerim, azıcık iştahlanınca geldim karşınıza, geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler, nezle deyipte geçmemek lazım, birede sinüzit olunca adamı sarsıyor, tam düzelmedim ama bahaneyle laptop kucağımda dinleniyorum.
Bugün ben ben bilgisayarıma font dosyası indirdim, Exclusive Fonts Pack-Özel Yazı Çeşitleri adlı programın kurulumu çok kolay ve çok işimize yarayacaktır.format atıldıktan sonra, yazı seceneklerim daralmıştı, windowsun kendi içeriğindeki yazılar bazen yeterli olmuyor, kalıplaşmış bir kaç çeşidin haricinde yok, benim gibi arada sırada böyle banner yada resimlerle işleriniz olan varsa yada eklediğiniz resimlere daha çok çeşitle yenilik yapmak isterseniz sizlere de bu dosyayı indirmenizi tavsiye ederim. İsterseniz bunu kısaca anlatayım, bilmeyen biride olsa çok kolay bir şekilde bunu yapabilir, bende bir forum sayfasında yapılan açıklamayla öğrenip uygulamıştım. önce bu sayfaya gidin, burada dowland denilen yere tıklayarak  rapidshare dediğimiz dosya indirme programına yönleniceksiniz, free olan kısmı tıklayarak, dosya indirme işlemi başlayacaktır, bittikten sonra dosya winrar olarak bilgisayarınıza inecektir, burada püf noktası ps de winrar programının olması gerekiyor yoksa sıkıştırılmış dosya olarak iner ve açamzsınız, daha sonra winrar olarak açılan dosyayı sağ klik yapıp klasörle aç şıkkını işaretliyorsunuz, böylece winrar olarak inen dosya normal klasör içinde dosyalanmış olacaktır. Bunu yaptıktan sonra şimdi adım adım dediklerimi yapın;
Bilgisayarınızın sol alt köşesinden başlatı tıklayın====>denetim masası===>”görünüm ve temalar” ===>
Buraya geldikten sonra sol tarafta yazı tiplerine gidin, buraya girince web sayfası şeklinde sayfa açılcaktır, sayafada bilgisiyaraınızda halen yüklü olan yazıların dosyaları karşımıza çıkacaktır. Daha sonra yukarıdaki ikonlardan dosyaya gelin ve açın, orada yazan “YENİ YAZI TİPİ EKLEYİN” yazısı var, oraya tıklayın ve karşınıza çıkan pencereden daha önceden indirmiş olduğumuz dosyayaı seçin, genelde “belegelerimin” içinde olur klasörler, indirdiğimiz dosyayı seçince içindeki yazı dosyaları pencere içinde hepsi dahil olacaktır, sonra tamamı tıklayın ve çıkın. Bilgisyaraınızda hangi program varsa yazı yazmanız gerektiği zaman bütün bu şeklli ve değişik yazıları yazmanızda engel kalmayacaktır. Picasa, paint yadadiğer resim programlarınızda yazabilirisiniz, bu arada windovsun dahilinde olan pain resim programını genişleten ve onun yerini alan çok basit ve güzel olan paint7 programını size anlatıcam. Şimdilik bu kadar, umarım yapmak isteyenlere yardımı olur bu anlattıklarımın. Seviyle sağlıcakla kalınız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: