Saç örgülü kadın hırkası yapılışı


7 numara şiş tek kat

ARKA: 58 ilmekle başlayıp 2 ters 2 düz 2 cm lastik örün. Sonraki sırada 6 ilmek eksiltip 52 ilmek ile devam edin. 38 cm ters örgü ördükten sonra kolu 3+2+1 olarak kesin. 20 cm daha örüp omuzları kapatın. Omuz genişliği 10 cm olacak.

ÖN: 22 ilmekle başlayıp 2 cm lastik örün. Sonraki sırada 8 ters, 2 ilmeği bir alın, bir ip dolayıp, bir ters örün, 6 düz (saç örgüsü için), bir ters örüp 2 ilmeği bir alın, bir ip dolayıp, bir düz ile bitirin. Bu şekilde 38 cm örerken saç örgülerini 12 sırada bir döndürün. kolu 3+2+1 olarak kestikten sonra, delikli ajuru yaka kenarında, saç örgüsünün diğer tarafından omuza kadar devam ettirin. Kol kesiminden sonra yaka için 4 sırada bir birer ilmek eksiltin.

CEP: 12 ilmekle başlayıp 2 ters 2 düz 4 cm lastik ördükten sonra bedene dikin.

KOL: 30 ilmekle başlayıp 2 cm lastik örün. Kol kesimine kadar 38 cm ters örerken, belli aralıklarla sağ ve soldan birer ilmek olmak üzere 4 defa ilmek arttırın. Kolu 3+2+1 olarak kesin.

YAKA LASTİĞİ: Arka ortaya kadar 90 ilmek çıkarıp 16 sıra lastik örün. Sonra etekten başlayarak 50 ilmeği kesin. Kalan ilmekleri 18 sıra örüp, 16 ilmek daha kesin. Kalan ilmekleri 25 sıra örüp, 12 ilmek daha kesin. Kalan ilmekleri 15 sıra daha örüp, 40. sırada bitirin. Aynı işlemi diğer yakaya da uygulayıp ensede dikin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: